Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Archív správ

Aktuality

[Egyptair spúšťa priamu linku z Budapešti do Hurghady]
23.11.2020
Egyptair spúšťa priamu linku z Budapešti do Hurghady

Nové letecké spojenie na trase Budapešť - Hurghada otvára ešte túto zimnú sezónu letecká spoločnosť Egyptair. Prvý let je naplánovaný na 28. novembra 2020, pričom nová linka do Egypta bude premávať až do 27. marca 2021. O tejto novinke informovali egyptské aerolinky prostredníctvom tlačovej správy.

viac
[Bezpečná dovolenka na exotickom Zanzibare s letenkami za akciové ceny]
12.11.2020
Bezpečná dovolenka na exotickom Zanzibare s letenkami za akciové ceny

Azúrové more, nádherné pláže s jemným bielym pieskom, exotická vegetácia či omamná vôňa korenia. Aj takto by sa dal opísať Zanzibar - ostrov ležiaci pri juhovýchodnom pobreží Afriky. Je ideálnou destináciou práve na dovolenku počas zimy, teraz navyše extra výhodnú aj vďaka letenkám na Zanzibar za akciové ceny.

viac
[Ďalšia redukcia letov na bratislavskom letisku. Na mesiac sa ruší Manchester i Londýn-Luton]
29.10.2020
Ďalšia redukcia letov na bratislavskom letisku. Na mesiac sa ruší Manchester i Londýn-Luton

O rušení niektorých pravidelných liniek informovalo letisko Bratislava prostredníctvom sociálnej siete Facebook. Letecké spojenie z nášho hlavného mesta do Londýna-Lutonu tak nebude spoločnosť Wizz Air prevádzkovať od polovice novembra do polovice decembra. V tom istom období sa ruší aj linka z Bratislavy do Manchestru prevádzkovaná nízkonákladovou spoločnosťou Ryanair. Do Dublinu a Londýna-Stanstedu sa z bratislavského letiska dostanete po novom dvakrát týždenne.

viac
[Chuť na dobrodružstvo? Air New Zealand spúšťa záhadné lety!]
23.10.2020
Chuť na dobrodružstvo? Air New Zealand spúšťa záhadné lety!

Letecké spoločnosti prichádzajú s mnohými zaujímavými nápadmi, ako oživiť dopyt po lietaní v súčasnej ťažkej situácii spôsobenej pandémiou koronavírusu. Niektoré aerolinky otvorili vo svojich lietadlách reštaurácie, iné prišli s ponukou leteniek do nikam. Air New Zealand sa rozhodlo do svojho portfólia pridať tzv. lety do neznáma.

viac
[Japonský turista uviazol v Peru, vďaka tomu zažil neuveriteľnú prehliadku]
15.10.2020
Japonský turista uviazol v Peru, vďaka tomu zažil neuveriteľnú prehliadku

Snáď najnavštevovanejšia peruánska pamiatka výnimočne otvorila svoje brány pre japonského turistu, a to aj napriek tomu, že vstup je tam kvôli pandémii koronavírusu momentálne zakázaný.

viac

Atrakcie v Hongkongu

Viktoria peak
Viktoria peak

Hongkong ako taký, je isto pre väčšinu Európanov atrakciou samou o sebe. Aspoň v krátkosti naznačíme, čo všetko v ňom možno navštíviť.

KOWLOON WALLED CITY PARK

Pekný park, ktorý bol kedysi hranicou oddeľujúcou Hongkong a Čínu.  V parku Kowloon si možno oddýchnuť od miestneho ruchu, pri jazierku sú ozdobou plameniaky a možno tu nájsť aj zaujímavé súsošia domácich aj zahraničných autorov. Viac sa dozviete tu.

 

VIKTORIA PEAK

Ak chcete zažiť nezabudnuteľný zážitok tým, že sa pokocháte krásnym denným či nočným výhľadom, určite sa oplatí vyjsť na najvyšší vrch Hongkongu Viktoria Peak. Pri výstupe na tento kopec sa vám pod nohami bude rozprestierať  celý Hongkong.  Efekt ešte znásobíte, keď vyjdete  na vyhliadkovú vežu, ktorá má sedem poschodí a môžete sa tu najesť v reštaurácii či odregovať sa v zábavnom centre. Aby ste však do výšky 386 m nemusela šliapať pešo, bezpečne vás tam vyvezie električka. Neďaleko jej stanoviska je Vládny dom, ktoré slúžil ako správne centrum Hongkongu v rokoch 1855-1997. Viac informácií nájdete tu.

 

OCEAN PARK

V tomto zábavnom parku si vás získajú delfíny, kosatky, tulene, žraloky so svojou show. Okrem toho sa tu možno vyšantiť na horských dráhach. V jednej časti parku sa nachádzajú záhrady a džokejový  klub, táto časť sa spája  kabínovou lanovou dráhou so zábavnou časťou, pričom pri preprave sa vám naskytne krásny výhľad na Juhočínske more. Viac o Ocean parku čítajte tu.

 

JARDINE HOUSE

Tento zaujímavý mrakodrap vás dostane svojimi malými okienkami, ktoré vytvárajú jeho charakteristický a zaujímavý vzhľad.

 

WAN CHAI

V tomto dištrikte môžete dobre nakúpiť a odreagovať sa, nachádza sa tu totiž množstvo malých obchodíkov a trhovísk, reštaurácií a barov.  Nachádza sa tu aj najvyššia budova Central Plaza, zvnútra ktorej je tiež pekný výhľad na mesto.

 

PRÍSTAV ABERDEEN

prístav sa nachádza na juhu a jeho dominantou je plávajúca reštaurácia a množstvo  čínskych rybárskych člnov. Viac čítajte tu.

 

KLÁŠTOR CHI LIN

Ženský kláštor Chi Lin je miestom, kde sa duchovne vyžijete. Ocitnete sa v inom svete, ktorý vám predstaví palácový komplex dynastie Tang či chrám Wong Tai Sin, ktorý je zasvätený pastierovi, ktorý získal nesmrteľnosť.

 

OSTROV LAMMA

Kto miluje morské špecialite je na tomto ostrove na správnom mieste. V pobrežných reštauráciách zažijú vaše chuťový bunky ozajstný gurmánsky sviatok. Na svoje si z vašich zmyslov príde aj zrak, pretože osada Yung Shue Wan ponúka množstvo zaujímavostí, ktoré vytvárajú krásnu scenériu. Viac info hľadajte aj tu.

 

HONGKONG DISNEYLAND

Disneyland sa nachádza v komplexi Hongkongd Disneyland Resort a jeho vlastníkom je akciová spoločnosť  Hong Kong International Theme Parks. Tento zábavný park bol otvorený na jeseň v roku 2005. Čínske tradície sa nezapreli ani pri projektovaní tohto parku, v ktorom sú dodržiavané pravidlá Feng Shui. Park pozostáva zo 4 tematických častí:  Main Street, U.S.A.; Fantasyland; Adventureland; Tomorrowland.  Park môže navštíviť až 34 000 návštevníkov denne. Disneyland sa rozkladá na ploche 1,3 km2 a zeleň z toho tvorí asi 0,4 km2. A nedajte sa zahanbiť, Disneyland nie je určený len deťom, určite sa v ňom výborne zabavia aj dospelí :) Domovskú stránku nájdete tu.

 

HONGONSKÝ NOČNÝ ŽIVOT

V Hongkongu to žije, a to doslova.  Zabaviť sa môžete v rôznych kluboch, na diskotékach, divadlách, kinách či reštauráciách. Koho zaujíma čínska kultúra, ten by si nemal nechať ujsť čínsku operu, bábkové divadlá, recitály či koncerty. Všetko toto nájdete v Hongkonskej mestskej hale, Kultúrnom centre či Veľkom divadle. V noci je takisto zaujímavé urobiť si výlet loďou a vidieť Hongkong v žiari nočných svetiel.

A čo spomenúť z ostatných atrakcií? Zaujímavý je určite aj tradičný „vtáčí trh“, kedy sa v uliciach nachádza množstvo klietok s vtákmi a záujemcovia tak môžu vybrať svojho favorita. Milovníci kvetov by zas mali navštíviť trh kvetov, kde sa môžu dosýta nabažiť vône a farieb kvetín.

Okrem spomínaného ženského kláštora stoja určite za návštevu aj iné, ktoré vás obohatia o duchovno a vytrhnú vás z prítomnosti.

Zaujímavým podujatím sú určite aj preteky dračích lodí a konské dostihy.

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

 

Vyberte si lacné letenky do Hongkongu:« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent